Posjet osmaša Vukovaru

Autor: Marko Brijačak, 10. 11. 2015.

Dana 4. i 5. studenog učenici osmog razreda naše škole posjetili su grad Vukovar,grad heroj. Na put smo krenuli rano ujutro. Stigli smo u Vukovar  i imali prezentacije na temu Domovinskog rata i grada Vukovara. Nakon ručka razgledavali smo centar grada,Gradski muzej, križ na ušću Vuke u Dunav i Vukovarsku bolnicu 1991.

Nakon razgledavanja prijavili smo se u hostel i otišli u razgledavanje muzeja Vučedolske kulture nakon kojega smo gledali film na temu Domovinskog rata, a nakon večere smo imali fakultativne aktivnosti. Sljedeći dan odjavili smo se iz hostela, doručkovali i nakon toga smo posjetili Trpinjsku cestu (groblje tenkova) i Spomendom Hrvatskih branitelja, Memorijalno groblje, spomen područje 'Ovčara', te se odvezli do Bogdanovaca kako bi vidjeli tzv.put kroz kukuruzište. Kroz stalni postav vojarne 204. gardijske brigade proveo nas je brigadir Čavar, a nakon ručka posjetili smo Vukovarski vodotoranj  te smo otišli na edukaciju s temom „Škola mira“. Nakon prezentacije je održan kviz za učenike na kojem je naša ekipa u sastavu Lea Bošnjak i Ivor Miklošević osvojila drugo mjesto. Na kraju je gradonačelnik grada Zagreba Milan Bandić, kao gost predavač, govorio o miru. Nakon toga smo krenuli svojim kućama.

Tea Mališ i Lea Bošnjak,8.a

Pogledajte fotografije u galeriji