RUJAN I LISTOPAD U NAŠOJ ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Marko Brijačak, 3. 11. 2015.

Početkom nove školske godine započele su i aktivnosti u našoj školskoj knjižnici koje su zaplanirane kurikulumom. Do sada su održane aktivnosti:

Pismen sam i ponosan – aktivnost održana povodom obilježavanja Međunarodnog dana pismenosti.  U knjižnici je održana nastava s učenicima 4. razreda. Knjižničarka Jelena Martinović učenike je upoznala s uporabom rječnika i pravopisa, služenjem referentnom ili priručnom zbirkom  ističući važnost pismenosti kako za pojedinca tako i za zajednicu, društvo. Kako je to izgledalo možete vidjeti na našim fotografijama.

(FOTOGRAFIJE)

Pruži ruku prijatelju – aktivnost održana povodom obilježavanja Dječjeg tjedna s učenicima  8. razreda.  Radionicu su u školskoj knjižnici  održale vjeroučiteljica Marina Martinović i knjižničarka Jelena Martinović uz integraciju sadržaja nastave vjeronauka i knjižnično-informacijskog obrazovanja. Razgovorom i prezentacijama učenici su uočili važnosti pravog prijateljstva te se upoznali  s njegovim vrijednostima.

(FOTOGRAFIJE)

MJESEC HRVATSKE KNJIGE u našoj knjižnici započinje POSJETOM UČENIKA PŠ Donji Meljani i PŠ Sladojevci, a održane su i aktivnosti:

Gdje žive knjige? –integracijski sat knjižnično informacijskog obrazovanja i hrvatskoga jezika za učenike petoga razreda. Učenike petoga razreda knjižničarka upoznaje s radom knjižnice te njezinim pravilnikom osposobljavajući učenike da se sami služe knjižnicom u potrazi za  knjigama.

(FOTOGRAFIJE 5.r.)

U potrazi za knjigom – integracijski sat knjižnično informacijskog obrazovanja i hrvatskoga jezika za učenike osmoga razreda. Knjižničarka učenike upoznaje s različitim vrstama knjižnica, približava im pojmove katalog (abecedni, predmetni,…) i  klasifikacija.

(FOTOGRAFIJE 8.r.)

Referentna (priručna) zbirka knjiga –integracijski sat knjižnično informacijskog obrazovanja i hrvatskoga jezika za učenike sedmoga razreda gdje je knjižničarka učenike pobliže upoznala s priručnom zbirkom knjiga te kako se njome služiti.

(FOTOGRAFIJE  7.r.)

Ježurka ježić – integracijski sat knjižnično informacijskog obrazovanja i likovne kulture  (učenici  2. B) kojim je u našu školsku knjižnicu unesen dašak jeseni  i njezinog ozračja. Čitali smo priču, slušali glazbu, modelirali i uživali!

(FOTOGRAFIJE  2.B)

Priloženi dokumenti: