JEDNODNEVNI IZLET UČENIKA 3. RAZREDA MŠ-e VARAŽDIN – TRAKOŠĆAN – „DIVLJE VODE“( bio-park kod Samobora)

Autor: Marko Brijačak, 9. 6. 2015.

U petak, 5. lipnja 2015., učenici 3. razreda  MŠ-e  bili su  na jednodnevnom izletu  u Varaždinu, Trakošćanu  i bio-parku  „Divlje vode“ sa  svojim  učiteljicama  i asistenticom Kristinom.

Učenici su upoznali kulturno - povijesne  znamenitosti  Varaždina:  staru baroknu  gradsku jezgru ,  Entomološki muzej,  srednjovjekovnu tvrđavu  te  poznato varaždinsko groblje – jedno  od najljepših park-groblja u Europi.  U Trakošćanu  su  razgledali  DVORAC-muzej  obitelji Drašković : zbirke oružja, trofeje,  pinakoteke, salone, knjižnicu  ...

Ali, djeca su ipak, djeca !

Najviše zabave, smijeha i veselja bilo je na eko-imanju   „Divlje vode“ smještenom  na istočnim obroncima  Samoborskog  gorja  u neposrednoj blizini  malog, slikovitog grada  Samobora . Vidjeli  smo  najveće  ribogojilište  kalifornijske pastrve u Hrvatskoj, mini ZOO vrt… jahali  na konju,  vrtjeli se, ljuljali ,trčali za loptom, hladili noge u bistrom potoku ...

Fotografije u prilogu.

Učiteljica 3.c: Kata Huber