TRADICIJSKE DJEČJE IGRE

Autor: Marko Brijačak, 3. 6. 2015.

ZAVRŠNA SVEČANOST PROJEKTA RAZREDNE NASTAVE

„Dječja igra i igračka u duhu tradicije“

OBILJEŽAVANJE   SVJETSKOG DANA  SPORTA

29. SVIBNJA 2015.

Dana 29. svibnja 2015. učenici i učiteljice razredne nastave održali  su završnu svečanost projekta „Dječja igra i igračka u duhu tradicije“ i prigodno obilježili  Svjetski dan  sporta – igrajući  se, jer  igru vole  i obožavaju sva  djeca svijeta.

U prvom dijelu našeg  Festivala  tradicijskih dječjih igara učenici 1.  i 2. r.   predstavili su brojalice i dječje igre s pjevanjem koje su rado  igrali  naši  roditelji, djedovi i bake…   Učenici   4. razreda otpjevali su i otplesali nekoliko zavičajnih pjesama i plesova …

DA SE NE ZABORAVE !

U drugom dijelu programa učenici 3. razreda predstavili su natjecateljske dječje igre na travi (sunožno skakanje zavezanih nogu, „Gumiku“, nošenje košarice na glavi, „Skakavca“, potezanje štapa u paru i  „Neka bije“)

U slavu Svjetskog dana sporta održana je Mala olimpijada starih sportova. Učenici su se  natjecali u nošenju jaja u žlici, potezanju konopa, skakanju u vrećama i bacanju kamena s ramena. Događaj su uveličali roditelji te bake i djedovi učenika i ostali djelatnici Škole.

Svi nazočni prisjetili su se „zaboravljenih“ igara iz djetinjstva i dobro se zabavili zdušno navijajući. Da sve prođe u redu uz svoje učiteljice, brinula se i „ Bonton služba“  iz 3.c.

Poredak ekipa s obzirom na rezultate natjecanja na Maloj olimpijadi:

Nošenje jaja u žlici

1. mjesto 1.a

2. mjesto 1.b

3. mjesto 1.c

Potezanje konopa

1. mjesto B ekipa
2. mjesto A ekipa

Skakanje u vrećama

1. mjesto 3.c
2. mjesto 3.a
3. mjesto 3.b