„Josipovo u Kozarcu“

Autor: Marko Brijačak, 19. 3. 2015.

Dana 16. 3. u 15,00 sati prigodom obilježavanja dana škole održana je manifestacija „Josipovo u Kozarcu“ u aranžmanu i organizaciji vjeroučiteljica: Ljiljane, Marine i Slavice.

Bio je to zanimljiv kviz kroz igru! Svoju spretnost i spremnost o poznavanju sv. Josipa pokazali su nam učenici predstavnici OŠ „Davorina Trstenjaka“ iz Čađavice, OŠ Eugena Kumičića iz Slatine i učenici predstavnici naše škole. Na samom početku dječji župni zbor pod ravnanjem Tatjane Granjaš otpjevao nam je dvije skladbe kojima nas je oduševio i ostavio bez daha. Nakon njih srdačno je sve pozdravila naša ravnateljica Ksenija, te ispričala našega župnika koji nije mogao doći zbog neodgodivih obveza ali ipak je poslao svoga izaslanika vjeroučitelja Marjana. Tročlani žiri koji je pratio cjelokupan program bio je u sastavu: ravnateljica Ksenija, vjeroučitelj Marjan i vjeroučiteljica Ljiljana. Kroz cijeli program vodila nas je učenica Nika, a demonstrator igara spretnosti bio je učenik Nikola.

Imali smo i likovni natječaj na temu „sv. Josip“. Učeničke radove pregledao je i odabrao tri likovna rada (po njima najbolja) naš tročlani žiri, i to u sastavu: pedagoginja Ana, knjižničarka Jelena i vjeroučiteljica Marina. I ovim putem pohvaljujemo učenice čiji su radovi nagrađeni, a to su: Lara Prpić i Lorena Filić iz 3. razreda te Ivona Benko iz 4. razreda. Čestitamo i svima koji su svojim izvrsnim radovima sudjelovali u ovom likovnom natječaju! Na samom kraju ravnateljica je podijelila zahvalnice i prigodne poklone sudionicima ove manifestacije koja se po prvi puta održala u našoj školi.

Slavica Ostrogonac, prof. vjeronauka

FOTOGRAFIJE