U sklopu projekta “Regionalni znanstveni centar Panonske Hrvatske” održana “Ljetna škola za učitelje”

Autor: Iva Gumbarević, 11. 10. 2023.

Prošloga tjedna ravnateljica naše škole Ksenija Vujanović-Juras te učitelji Denis Vujanović, Anita Martinčević i Dejan Poje sudjelovali su u Ljetnoj školi za učitelje koja je organizirana u sklopu projekta Regionalni znanstveni centar Panonske Hrvatske.

Boraveći u Postiri, imali su priliku sudjelovati u raznim radionicama koje su održale Ana Majić i Ružica Đonlić iz Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije. Teme radionica bile su zanimljive i raznolike: osobni i profesionalni rast, motivacija za rad na sebi, prepoznavanje i jačanje vlastitih resursa, definiranje osobnih jakih i slabih strana, „sagorijevanje“ te definicije „sindroma varalice” i sindroma „žene, majke, kraljice“. Naši djelatnici vratili su se kući puni pozitivnih dojmova te se raduju nastavku suradnje unutar projekta. Ukupna vrijednost ovog projekta, kojem je nositelj Osječko-baranjska županija, a Virovitičko-podravska je jedan od partnera, iznosi 21.020.771,60 kuna. Ostali partneri u provedbi su OŠ „Josip Kozarac“ Josipovac Punitovački, Osnovna škola Josipa Kozaraca Slatina, Osnovna škola Suhopolje, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Poduzetnički inkubator BIOS Osijek, Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, Vitensenteret Innlandet Gjøvik, Norveška te Cluster za eko-društvene inovacije i razvoj “CEDRA” Split. Ovaj projekt financira se iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora i Kraljevine Norveške, a vrijeme provedbe je do travnja 2024. godine.

Više o samom projektu možete pročitati na: https://www.icv.hr/2023/10/u-sklopu-projekta-regionalni-znanstveni-centar-panonske-hrvatske-odrzana-ljetna-skola-za-ucitelje/