U Poljskoj održana peta mobilnost projekta „Small steps to a big goal – what can I do for Earth?“

Autor: Filip Janković, 5. 4. 2023.

U poljskom gradu Garwolinu od 26. do 31. ožujka održana je peta mobilnost Erasmus+ projekta „Small steps to a big goal – what can I do for Earth?“, u kojem od 2020. godine uspješno sudjeluje naša škola. Riječ je o projektu ekološke tematike koji slatinska škola provodi s partnerskim školama iz Poljske (Garwolin), Turske (Silifke/Mersin), Rumunjske (Rădăuți) i Portugala (Guimarães).

Zbog nepredviđenih i nesretnih okolnosti - potresa u Turskoj, odlučeno je da će se peta mobilnost održati u Poljskoj umjesto u Turskoj te da će na njoj sudjelovati čak 12 predstavnika naše škole - učitelji Andrea Granjaš, Jelena Martinović, Dejan Poje i voditeljica projekta Hana Tepeš te učenici 8. razreda Lea Damjanović, Angela Dvojak, Eva Gal, Tena Jurlina, Vanja Kovačević, Fran Kozjak, Luka Vreš i Marina Žugečić. Sudionici projekta imali su priliku razgledati prirodne i kulturološke znamenitosti Varšave te pitoresknog gradića po imenu Kazimierz Dolny. Učenici i učitelji također su sudjelovali u brojnim radionicama i aktivnostima koje su osmislili i proveli domaćini – od plesne radionice i radionice lončarstva do kuglanja i planinarenja.

Svi učenici bili su smješteni u obiteljima svojih poljskih vršnjakinja, gdje su ih velikodušno primili i ugostili. Naši učitelji i učenici uzvratit će gostoprimstvo na 6. mobilnosti projekta koja će se održati od 8. do 12. svibnja, kad nam u Slatinu ponovno dolaze projektni partneri iz Poljske.

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskog jezika, koordinatorica projekta

« Svibanj 2024 »