Valentine's Day

Autor: Filip Janković, 27. 2. 2023.

Aktivnosti provedene povodom Valentinova.

Učenici četvrtog razreda matične škole te učenici PŠ-a Donji Meljani, Kozice i Novi Senkovac su, s učiteljicom Katarinom Pejić, tjedan uoči Valentinova, proveli na raznovrsne načine. Imajući na umu da je ljubav temelj svakoga odnosa i pokretač mnogih divnih gesta, pisali su ljubavne poruke i ostavljali ih na našem otoku ljubavi, Galešnjaku. Na filmskoj vrpci su, uz prigodne fotografije, bilježili stihove hvalospjeva ljubavi na engleskom jeziku te izrađivali prigodne čestitke za voljene osobe.

Učenici drugog razreda, s učiteljicom su Ivom Gumbarević, raznim su aktivnosti obilježili Valentinovo. Izrađivali su straničnike, razgovarali su o tome što je to ljubav, kakva sve ona može biti, govorili su o tome što to volimo jedni kod drugih, a sve smo to na kraju nacrtali i poklonili jedni drugima.

Učenici sedmog i osmog razreda uoči Valentinova su, s učiteljicom Barbarom Tovarović, pomoću videozapisa, izrađivali origami srca čiju su unutrašnjost upotpunili porukama na engleskom jeziku. Učenici su darivali srca jedni drugima, svojim prijateljima i članovima obitelji.

Učenici petog, šestog, sedmog i osmog razreda te učenice koje posjećuju izvannastavnu grupu Deutsche Kultur obilježili su, s učiteljicom Marinom Telišman, od 10. do 14.2. Valentinovo. Učenici su čitali prigodne tekstove, igrali digitalne igre, gledali su videoisječke te u bilježnice zapisali pojmove kako se na njemačkom jeziku nekome lijepo obraća iz ljubavi. Na kraju su izradili čestitke za Valentinovo koje sadrže izraz Volim te na različitim svjetskim jezicima.

Aktiv stranih jezika

« Svibanj 2024 »