Završna konferencija projekta TaMPeD

Autor: Filip Janković, 31. 8. 2022.

Projekt Joint elaboration and implementation of a primary school talent menagement and personality development program (TaMPeD), koji se provodi u sklopu Interreg V-A Programa suradnje Mađarska-Hrvatska 2014. – 2020., u kojem sudjeluju Osnovna škola Josipa Kozarca iz Slatine (LB), Osnovna škola Voćin (B2) i Sveučilište u Pečuhu (B1), u završnoj je fazi, što potvrđuje i održavanje završne konferencije u Pečuhu 28. lipnja 2022.

Konferenciju su otvorile i izrazile svoje zadovoljstvo obavljenim aktivnostima Turi Katalin, ravnateljica PTE Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium i Zelei Marian, projektna menadžerica. Potom su uslijedila tri izlaganja u kojima su projektni koordinatori predstavili aktivnosti u svojim školama. Projektne aktivnosti provedene u Osnovnoj školi Josipa Kozarca predstavio je Danijel Vilček, koji je svojim izlaganjem istaknuo da su provedene aktivnosti obuhvaćale edukacije o darovitosti za učitelje, u okviru kojih je spomenuo predavanja prof. dr. sc. Josipa Burušića s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, održana u Osnovnoj školi Josipa Kozarca u listopadu 2021. godine, kao i predavanja kojima su učitelji dviju hrvatskih škola svoj rad s darovitim učenicima, kao primjere dobre prakse, predstavili kolegama iz Mađarske. Osim toga predstavio je i rezultate održavanja kampa za darovite u Noskovačkoj Dubravi od 18. do 20. listopada 2022., a predstavljene su i brojne aktivnosti koje su učitelji provodili s darovitim učenicima. Aktivnosti koje su provodili projektni članovi Osnovne škole Voćin u svojem je izlaganju predstavila Dajana Alinčić, koordinatorica projekta, a potom je Jurisics Judit (A Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium) predstavila aktivnosti provođene u mađarskim školama. Nakon još jedne razmjene primjera dobre prakse, što i jest bila srž triju izlaganja, konferencija je zatvorena predavanjem Teacher students and talent, koje je održala Betlehem Márta, profesorica.

Nakon službenoga zatvaranja konferencije uslijedilo je vrednovanje odrađenih i planiranje završnih aktivnosti prije službenoga zatvaranja projekta.

Danijel Vilček, koordinator projekta

« Svibanj 2024 »