Koracima profesionalne orijentacije naših osmaša

Autor: Filip Janković, 6. 7. 2022.

Bliži se veliki trenutak u životu za sve osmaše naše države — upis u srednju školu.

Svjesni smo težine odluke i svim smo snagama prionuli pomoći našim učenicima i roditeljima.

Srednje su se škole već predstavile na zajedničkome roditeljskom sastanku, naši su osmaši posjetili i Industrijsko-obrtničku školu Slatina, no uvijek su dobrodošle zanimljive i korisne informacije. Tako su se učenici 8. razreda pobliže upoznali i s nekim posebnim usmjerenjima.

Profesorica Industrijsko-obrtničke škole Slatina Ksenija Som posjetila je osmaše i njihove razrednike od 13. do 15. lipnja 2022. da bi dodatno objasnila zanimanje prodavača. Sate razrednika upotpunila je korisnim informacijama; objasnila je da je to zanimanje traženo na tržištu rada, a učenici koji imaju prosjek 3. 5 mogu se, nakon završenoga trogodišnjeg školovanja, prekvalificirati u neka od ponuđenih smjerova u Srednjoj školi Marka Marulića, Slatina.

Osmaši su, u pratnji razrednica Martine Grundler Hrala i Melite Čmarec, posjetili Srednju školu Marka Marulića 20. lipnja 2022. Dočekali su ih profesor Darko Špoljarić i profesorica Sanja Špoljarić. Prvo su upoznali laboratorij za robotiku i umjetnu inteligenciju u sklopu smjera tehničar za elektrotehniku. Profesor Darko Špoljarić pokazao im je uređaje na kojima učenici rade, ali i osvijestio činjenicu da je ta škola proglašena najinovativnijom.

Profesorica Sanja Špoljarić upoznala je osmaše s učionicom Engleskoga jezika i približila način i metode rada na svojim nastavnim satima. Oduševila ih je podatkom da njihovi učenici ostvaruju izvrsne rezultate iz Engleskoga jezika na državnoj maturi.

Predstavljanja su pozitivno utjecala na učenička razmišljanja, pa čak i na razrednice, koje su poželjele ponovno se upisati u srednju školu.

Zahvaljujemo se profesorima Darku Špoljariću, Sanji Špoljarić i Kseniji Som na zanimljivim interpretacijama programa srednjih škola.

Martina Grundler Hrala, učiteljica Povijesti i razrednica 8. c

« Svibanj 2024 »