Zbogom školo do jeseni

Autor: Filip Janković, 28. 6. 2022.

Na manifestaciji Zbogom školo do jeseni, koja se ove godine održavala 10.6. u Voćinu u organizaciji OŠ Voćin i Virovitičko-podravske županije proglašeni su najbolji učenici u školskoj godini 2021./2022.

Na manifestaciji bili su prisutni Igor Andović i mnogi drugi dužnosnici. O izboru najboljih učenika odlučivalo je Povjerenstvo za izbor najučenika osnovnih i srednjih škola te školskih sportskih društava. Izabrani su najbolji učenici osnovnih škola, trogodišnjih srednjih škola, četverogodišnjih srednjih škola, osnovnih glazbenih škola te najbolje školsko sportsko društvo.Proglašeni su najbolji učenici pojedinih škola, a zatim i županije. Najbolji učenik OŠ Josipa Kozarca je Karlo Martinović. Najbolji učenik osnovnih škola je Patrik Novogradec koji dolazi iz OŠ Petra Preradovića, Pitomača. Najbolji učenik trogodišnjih srednjih škola je Anđelko Džavić, učenik Industrijsko-obrtničke škola Slatina. Najbolja učenica četverogodišnjih srednjih škola je Elena Bićanić koja dolazi iz SŠ Marka Marulića u Slatini. Najbolji učenik osnovnih glazbenih škola je Damjan Krupa, učenik Glazbene škole MIlka Kelemena u Slatini. Dodjeljena su priznanja sportskim školskim društvima. Manifestaciju su upotpunile izvrsne glazbene i plesne točke učenika, koje su mi se vrlo svidjele. Atmosfera je bila vrlo vesela.

Na manifestaciji Zbogom školo do jeseni moja generacija opraštala se od osnovne škole. Došlo je vrijeme da još jedna generacija osmaša napusti osnovnu školu i pohrli u susret novim izazovima.

Od prvog razreda osnovne škole moju knjigu života počele su pisati neke druge osobe: učitelji i vršnjaci, koji su vrlo brzo postali dio moje svakodnevnice. Sjećam se kada sam prvi put sjela za školsku klupu. Bojala sam se novog početka. Nikada ne zaboravljamo naše prve učiteljice koje su nas u prvom razredu strpljivo dočekale te su se trudile olakšati nam polazak u školu odgajajući nas razumijevanjem i ljubavlju. Dolaskom u peti razred, susrela sam se s većim i novim izazovima i odgovornošću. Shvatila sam da je znanje važno jer samo uz znanje čovjek može napredovati. U školi sam naučila koliko je važno biti odgovoran, pomagati drugima te biti iskren. Stekla sam mnoge prijatelje.

Tek sad shvaćam kako je vrijeme brzo prošlo i da je sve to samo naizgled bilo teško i dugo. Škola mi je donijela ne samo znanje nego i divne osobe i još bolje uspomene. Najljepše iskustvo koje me veže za osnovnu školu je osjećaj pripadanja zajednici u kojoj svi pomažemo jedni drugima. Nadam se da će tako biti i u mom daljnjem školovanju.

Lana Mandl, 8.b

« Svibanj 2024 »