Poludnevni izlet sedmaša u PP Papuk

Autor: Filip Janković, 30. 6. 2021.

Učenici 7. b, c i d razrednog odjela su, s razrednicama Marinom Martinović, Martinom Grundler Hrala i Melitom Čmarec, 23. 6. 2021. godine posjetili PP Papuk, odnosno Kuću Panonskog Mora u Velikoj i Adrenalinski park Duboka.

Polazak je bio u 8:15 sati ispred škole, a u Veliku smo došli u 10 sati. Odjeli su se razdvojili jer naše destinacije mogu primiti 25 osoba odjednom te je 7. c otišao putem Adrenalinskog parka, dok su 7. b i d posjetili Kuću Panonskog Mora gdje su naučili sve o geološkoj prošlosti našeg podneblja u vrijeme kada je ovdje bilo Panonsko more. Proučavali su fosile te su tako postali mali paleontolozi i geolozi i sudjelovali su u interaktivnim sadržajima koje Kuća Panonskog Mora nudi, a na kraju su pokazali stečeno znanje u labirintu, u dvorištu ustanove. Labirint vodi raznim putevima koji se granaju, a da bi stigli na pravi put morali su davati točne odgovore koje su naučili na predavanju stručnog vodstva.

Adrenalinski park je, opet, bio potpuno drugačije iskustvo. Tamo smo morali, uz snagu uma, pokazati i fizičku snagu i spretnost. Nakon što smo obukli opremu i poslušali upute rendžera parka, ohrabreni neustrašivim pojedincima iz odjela, svi smo se popeli na stazu i stali svladavati prepreke pa čak i razrednice. Na kraju su neki učenici i po šest puta prolazili stazu zabavljajući se i pokazujući spretnost. Svaki put je bilo sve lakše, a najdraži dio staze bio nam je onaj zadnji, zip-line. U 12 sati je bila smjena odjela te je 7. c otišao u Kuću Panonskog Mora, a 7. b i d su došli u adrenalinski park.

Izlet je završio u 14 sati te smo se zaputili kućama.

Učenici su bili zadovoljni ne samo izletom, nego ponajviše činjenicom kako smo ga, unatoč situaciji s Covid-19, uspjeli uopće i realizirati. Svi su se ponašali kulturno i u skladu s pravilima te ih razrednice ovim putem pohvaljuju.

Bio je ovo jedan običan čin kojim smo zaključili ovu neobičnu nastavnu godinu.

Martina Grundler Hrala

« Ožujak 2024 »