Učenici osmog razreda zaželjeli sretan Dan škole

Autor: Anita Jukić, 17. 3. 2021.

Dan škole, kao i svake godine, želimo na neki način obilježiti. Ove godine, osmi razredi naše škole sa učiteljicom Anitom Jukić, kroz prigodne virtualne aktivnosti zaželjeli su sretan Dan škole.

Prva aktivnost, „Spirala drugog korijena“, obuhvaća bogatu galeriju radova naših „osmaša“:

Naime, spirala drugog korijena ili Teodorova spirala je spirala koja se sastoji od niza pravokutnih trokuta čije su duljine hipotenuza drugi korijeni prirodnih brojeva. Radovi učenika neodoljivo podsjećaju na zlatni rez, a jedan od najljepših primjera zlatne spirale u prirodi je puž Nautilus (indijska lađica) koji kao da je izrastao po zakonu zlatnog reza, što je bio najčešći motiv na radovima naših učenika.  Gdje god opazimo iznimnu ljepotu i sklad, najčešće ćemo otkriti prisutnost zlatnog reza. To je pojam koji je najbolji izbor za čestitati našoj školi sretan njen Dan.

Druga aktivnost, „Kocka i kvadar“, obuhvaća izradu geometrijskih tijela kocke i kvadra od kartona (i drveta). Učenici osmog razreda izradili su i ukrasili mnoštvo geometrijskih tijela kocke i kvadra te od njih složili natpis „Dan škole“. Grupne fotografije naših „osmaša“ kao i geometrijska tijela koja su izradili, možete pogledati u bogatoj galeriji fotografija:

Anita Jukić, učiteljica Matematike

« Svibanj 2024 »