Obilježavanje svjetskog dana zdravlja 7. travnja 2020.

Autor: Marko Brijačak, 14. 4. 2020.

Sve će biti uredu!

Usprkos napretku koji je postignut u većini zemalja svijeta, milijuni ljudi još uvijek nemaju pristup zdravstvenoj skrbi. Milijuni ljudi su prisiljeni birati između zdravstvene zaštite i drugih dnevnih troškova kao što su hrana, odjeća, te stanovanje.
Zbog toga je fokus Svjetske zdravstvene organizacije, povodom ovogodišnjeg Svjetskog dana zdravlja, univerzalna zdravstvena pokrivenost populacije. Brigom o sebi i brigom za druge i mi možemo doprinijeti ovom cilju!

Po uzoru na djecu iz Italije koji su na prozorima svojih zgrada/kuća istaknuli poruke Sve će biti u redu! (Andra tutto bene!) kako bi stavili osmijeh na lica susjeda ili rijetkih prolaznika te poslali poruku optimizma i vjere u nadolazeće dane i mi bismo htjeli ovom lijepom porukom, obilježiti Svjetski dan zdravlja (7.travnja)!

Potaknimo svoje vršnjake i prijatelje da nas još jednom iznenade svojom kreativnošću i učine svima ove izazovne dane šarenijima, jer ni mi ni oni ne smijemo zaboraviti ono važno: Sve će biti u redu!

Učenici 2. i 4. razreda PŠ Novi Senkovac pridružili su se obilježavanju Svjetskog dana zdravlja. KLIKNI

Učenici razredne nastave matične škole 1.a razreda, zatim učenici 3. i 4. razreda PŠ Kozice te učenici 2. i 4. razreda PŠ Sladojevci također su svojim radovima obilježili Svjetski dan zdravlja. KLIKNI

#fsohr #svecebitiuredu