Upoznajemo županijsko središte u jesenjem ruhu – poludnevni izlet područnih škola

Autor: Marko Brijačak, 29. 10. 2019.

Učenici i učiteljice područnih škola Donji Meljani, Kozice, Novi Senkovac i Sladojevci pozdravili su, 25. listopada 2019. godine, bajkovitu i toplu jesen u središtu naše Virovitičko-podravske županije.

Posjet Virovitici započeo je razgledavanjem upravne zgrade naše Županije i Ureda župana. Učenike i učiteljice srdačno su dočekali i ugostili župan Igor Andrović i njegovi suradnici. U zanimljivom razgovoru i kroz raznovrsne digitalne sadržaje učenici su upoznali funkciju i nadležnosti županije kao jedinice regionalne samouprave. Strpljivo odgovarajući na brojna pitanja naših učenika, župan je opisao i objasnio djelokrug rada i poslova koje naša Županija obavlja. Učenike su posebno razveselili poklončići koji su ih dočekali na njihovim sjedećim mjestima, ali i okrjepa različitim vrstama sokova tijekom cijelog posjeta. Nakon raznovrsnih i mnogobrojnih pitanja upućenih županu učenici su imali prilgodu sagledati situaciju iz drugog kuta te, na trenutak, postati županom. Dolaskom pred mikrofonom i odgovaranjem na oštroumna pitanja svojih kolega iz klupe, spoznali su neke od kompetencija koje su neophodne za posao župana. U nastavku posjeta učenici su obišli obnovljeni dvorac Pejačević i okolni Gradski park koji je posebno zablistao u jesenjem ruhu. Drveni mostići, razigrana fontana i novouređeni eksterijer poslužili su kao savršeno mjesto za kratki odmor prije polaska na željeznički kolodvor. Izložba maketa malih vlakova pod nazivom Virovitica voli vlakove oduševila je sve prisutne. Atraktivne verzije malih vlakova u više od 3000 primjeraka te makete s prikazom različitih povijesnih vremena privukle su pozornost svim učenicima. Svaki je učenik imao i priliku postati strojovođom te upravljati vlakom pomoću tableta. Kao nagradu, za uspješno položen ispit, dodijeljene su i prigodne diplome.

Izlet je završio ugodnom vožnjom i refleksijom na poučno i zabavno vrijeme provedeno u samom srcu naše Županije.

Učiteljice Tatjana Granjaš Kovač i Anamarija Roštaš

« Ožujak 2024 »