„Zasadi drvo, ne budi panj“

Autor: Marko Brijačak, 28. 10. 2019.

Naša se škola 24. listopada sadnjom drveća i ukrasnog grmlja u dvorištvu škole uključila u građansku inicijativu Dani kolektivne sadnje drveća „Zasadi drvo, ne budi panj“.

Uprava šuma Slatina donirala je našoj školi sadnice lipe, hrasta, kestena, crnog bora, lavande, Judinog drveta, hibiskusa, nara, pajasmina, japanskog kerija, američke tuje i budleje, odnosno ljetnog jorgovana Marljivi učenici 3. i 5. razreda posadili su sadnice, u čemu su im pomogli predstavnici Uprave šume Slatina Nataša Rap, Tomica Majhen, Sanja Kovač i Vesna Prebeg, školski domari Stjepan Znika i Miroslav Koči te djelatnici Hrvatskih šuma. Gospođa Nataša Rap održala je djeci kratko predavanje o biljkama koje su sadili te ih uputila kako pospješiti i održavati njihov rast. Sadnji drveća pridružila se i Područna škola Senkovac, gdje su učenici, roditelji i učiteljica Tatjana Granjaš Kovač zasadili breskvu, lipu i orah. Akcija sadnje drveća u našoj školi provedena je u okviru Erasmus+ projekta “Be the change…you want to be!”, na čelu s učiteljicama Željkom Kurtović, Majom Puškarić, Tatjanom Lulić Prpić i Hanom Tepeš. Ovom projektnom aktivnošću uljepšat ćemo okoliš škole i našu učionicu na otvorenom te podići učenicima svijest o važnosti brige za okoliš.

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Ožujak 2024 »