Erasmus+ projekt "We little XXI century explorers... ready to map and code our territory"

Autor: Marko Brijačak, 26. 11. 2018.

Učiteljice OŠ Josipa Kozarca, Slatina, Dražena Vujanović i Martina Grundler Hrala te psihologinja Agata Bočkai, sudjelovale su na prvoj mobilnosti Erasmus+ projekta „We little XXI century explorers …ready to map and code our territory“ koja se održala u talijanskom gradu Monrealeu od 19. do 23. studenog.

Zajedno s učiteljima  iz Poljske i Litve, za vrijeme našeg petodnevnog posjeta Italiji, obišli smo Monreale i njihovu znamenitu katedralu - jednu od najznačajnijih turističkih atrakcija Sicilije. Katedrala u Monrealeu je poznata po svom detaljnom zlatnom mozaiku na podu, zidovima i krovnim gredama te izvanrednom klaustru. Također, posjetili smo i pokrajinu Caltagirone, gdje smo saznali mnogo toga o izrađivanju keramike, pravljenju meda te uživali u blagdanskom ugađaju mnogih jaslica koje su poznate po svojim umjetničkih detaljima i autentičnosti.

Također, posjetili smo i njihovu školu i vidjeli na koji način su učitelji i djeca implementirali aktivnosti projekta u nastavi. S obzirom da je tema ovog projekta kodiranje i istraživanje poznatih i nepoznatih lokacija i spomenika, učenici su nam prikazali tehnike kodiranja.

Kući smo se vratile pune dojmova i ideja za realizaciju ovog projekta te s nestrpljenjem čekamo drugu mobilnost kada ćemo u proljeće 2019. godine ugostiti naše partnere iz Italije, Poljske i Litve.

Slike možete pogledati u fotogaleriji:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=1006&limit=&curr_page=0

Agata Bočkai, stručna suradnica psihologinja

« Prosinac 2018 »

Ukupno: 212040