SLATINSKE JESENI

Autor: Marko Brijačak, 12. 10. 2018.

Već tradicionalna manifestacija „Slatinske jeseni“, održana je i ove godine u petak, 12. listopada. Naša zadruga „Sekvoja“ sudjelovala je na toj manifestaciji prodajući kolače i krušne proizvode.

Na tri štanda koje smo uredili uz veliku pomoć roditelja Helene Jukić, Silvije Vukovski i Tatjane Stoponje izložili smo kolače i krušne proizvode koje su roditelji i učenici naše škole pripremili za dane kruha i ovu manifestaciju.
Štand je osvojio prvu nagradu na sajmu i proglašen je najljepše uređenim, a na to smo izuzetno ponosni.
U organizaciji su sudjelovale vjeroučiteljice Marina Martinović i Ljiljana Ivanković, učiteljica engleskog jezika Dražena Vujanović i voditeljica foto grupe, učiteljica matematike Anita Jukić.

Veliki trud u prezentaciju i prodaju naših proizvoda uložile su učenice: Lorena Bocor, Teuta Bišćan, Lorena Filić, Mia Janečić, Valerija Majer, Katja Stoponja, Iva Jukić, Andrea Bećarević, Lucija Veriga, Josip Jukić, Hana Reksa i Simona Sabljak. Koliko su se posjetiteljima svidjele naše slastice svjedoči činjenica da smo sve proizvode prodali.
Ovu svečanost svojim je dolaskom uveličala i predsjednica Republike Hrvatske, Kolinda Grabar – Kitarović koja je posjetila i naš štand, a tom prigodom su joj učenice uručile poklon naše zadruge koji su pripremili učenici PŠ Kozice s učiteljicom Vesnom Bićanić te kolače koje su izradili naši učenici i roditelji. Predsjednica se u razgovoru našim učenicima zahvalila i strpljivo fotografirala sa svima.
U prigodnom programu, sudjelovali su učenici folklorne skupine „Etno“ pod vodstvom vjeroučiteljice Slavice Ostrogonac, a izveli su točku „Šokačko kolo“. Sve proizvode i sudionike blagoslovio je vlč. Dragan Hrgić.
Nakon završetka programa s pripremljenim proizvodima vjeroučiteljice Marina Martinović i Ljiljana Ivanković zajedno s učenicama, posjetile su i dom za stare i nemoćne „Zdenka“ te se s njima zadržale u kratkom razgovoru.
Vrijedni članovi foto grupe: Ian Karol Vrbasija, Tvrtko Kolarić, Donatella Beneš i Marta Mikolić pod vodstvom nastavnice Anite Jukić, sve su trajno zabilježili, a to možete pogledati u foto galeriji:

Na kraju VELIKO HVALA svima koji su svojim radom i trudom doprinijeli uspješnom
sudjelovanju na ovoj manifestaciji.

Vjeroučiteljica Ljiljana Ivanković

« Studeni 2018 »

Ukupno: 208493
Ovaj mjesec: 2099