„Od kamena do Boškovića“ – znanstvenik u školi

Autor: Marko Brijačak, 8. 6. 2018.

Područnu školu Donji Meljani posjetio je, u četvrtak 6. lipnja 2018., znanstvenik Milan Perkovac. Povod  je predstavljanje knjige „Naših prvih 50 godina“ i predavanje za učenike. Riječ je o pedeset godina virovitičkih gimnazijalaca generacije 1964.-1968.

Gospodin Perkovac rođen je u Donjim Meljanima, gdje je završio prva četiri razreda osnovne škole, a dalje se školovao u Cabuni, Virovitici i Zagrebu.

Ugledni je znanstvenik, praktičar te profesor na Elektrotehničkom fakultetu  i Visokoj školi Tesla u Zagrebu. Učenicima je govorio o svojim najranijim školskim danima te djetinjstvu u Donjim Meljanima, odakle je krenula njegova zainteresiranost za fizičke pojave koje i danas na znanstveni način proučava i istražuje.

Učenici su ga oduševljeno slušali te ga obasipali brojnim pitanjima. Poruka predavanja „Od kamena do Boškovića“  bila je  ulagati što više u svoje znanje, čitati i proučavati literaturu, učiti  strane jezike  te  razvijati one vještine u kojima smo najbolji.  Druženje je potrajalo duže od sat vremena. Gospodin Perkovac poklonio je nekoliko primjeraka svoje knjige našoj školi. Ovaj posjet dio je projekta naše područne škole „Čitanje knjiga super je igra!“

Zahvaljujemo se gospodinu Perkovcu na posjeti i veselimo se daljnjoj suradnji.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=905

Učiteljice M. Prlić i M. Grgurić