Erasmus+ radionica u OŠ Eugena Kumičića

Autor: Marko Brijačak, 10. 5. 2018.

Pedagoginja Ana Metić i učiteljica Hrvatskoga jezika Hana Tepeš 9. svibnja 2018. održale su radionicu Erasmus+ projekta Seeing and reading the values u OŠ Eugena Kumičića. Radionica je bila namijenjena učenicima od 4. do 6. razreda.

Na samome početku susreta pedagoginja Ana Metić upoznala je učenike s projektom koji se u našoj školi provodi od 2016. do 2018. godine, a koji se temelji na čitanju i intepretiranju podražaja koji predstavljaju osnovne ljudske vrijednosti – čistoću, toleranciju, velikodušnost, solidarnost, odgovornost te iskrenost, kojom se u projektu posebice bavila naša škola. Pedagoginja im je u prezentaciji predstavila države partnere (Tursku, Italiju, Rumunjsku, Poljsku i Španjolsku) te prezentirala projektne aktivnosti – story cube, piggy bank, sticky notes i interpretaciju predmeta.

Nakon uvodnog upoznavanja s projektom, učenici su se sami okušali u projektnim aktivnostima story cube i sticky notes te se odlično snašli interpretirajući različite vizualne podražaje na temu iskrenosti, odnosno poštenja.

Na samome kraju radionice učenici su u evaluacijskom upitniku imali priliku izraziti svoje mišljenje o predstavljenim projektnim aktivnostima te su se jednoglasno složili da im je učenje o životnim vrijednostima izrazito važno te da bi željeli i da se u njihovoj školi provede sličan projekt.

Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima koji su sudjelovali na radionici te OŠ Eugena Kumičića na domaćinstvu.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=873

Hana Tepeš, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Listopad 2018 »

Ukupno: 205298