Europski dan kretanja – jesen u zavičaju Aktivnost 2. a i 2. b razrednog odjela

Autor: Marko Brijačak, 2. 10. 2017.

Stigla nam je jesen, najugodnije vrijeme za hodanjem. Učenici 2.a i 2. b razrednog odjela u pratnji svojih učiteljica dana 29. rujna 2017. obilježili su Europski dan kretanja i jesen u zavičaju. Izlaskom u prirodu pješačili su do nogometnog stadiona.

Cilj aktivnosti  je osvijestiti i  razumjeti osnovna obilježja jeseni u neposrednom životnom okruženju i njihov utjecaj na život, te važnost kretanja za očuvanje zdravlja.

Izvanučioničkom nastavom učenici su učili otkrivanjem u neposrednoj životnoj stvarnosti, prepoznavali su listopadno i vazdazeleno drveće, osnovna obilježja jeseni i plodove jeseni. Rješavali su nastavne listiće, ponovili jesensku abecedu i crtali znak Europskog dana kretanja, kako bi usustavili naučeno.

Ipak, najveseliji dio izvanučioničke nastave bila je igra na nogometnom igralištu. Učenici su igrali nogomet, graničara, utrkivali se u trčanju i spuštali se niz nasip.

Prije polaska kući pokupili smo smeće jer želimo da naš okoliš bude čist. Sretni smo se zaputili svojim kućama, nestrpljivo čekajući naše sljedeće druženje.

Zahvaljujemo gospodinu Darku Kupresu što nas je ugostio.

Smijeh, igru, rad i pješačenje pogledajte u fotogaleriji:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=702&limit=&curr_page=0

Gordana Kovač