EKO STAR 2023.

Autor: Filip Janković, 10. 5. 2023.

Kao i proteklih godina, učenici predmetne nastave naše škole su se aktivno uključili u obilježavanje Dana planeta Zemlje, 22. travnja.

U holu su postavljeni panoi čiji se sadržaj može staviti pod zajednički nazivnik „Investiraj u svoj planet“ što je i tema ovogodišnjeg obilježavanja. Učenici su se uključili u izradu čestitki kojima su na originalan i kreativan način poslali poruku svjesnosti o potrebi očuvanja jedinog doma koji imamo u trenutku kada osjećamo da nitko i ništa više nije sigurno. Vrijeme ratova, ekonomske krize, inflacije, skupoće i opasnosti koju sa sobom nosi utrka u nekontroliranom korištenju umjetne inteligencije, ostavlja osjećaj bespomoćnosti i očaja. Po tko zna koji put, poslušajmo znanost i njezine najsvjetlije predstavnike kojima je jedina misija očuvanje ljudske civilizacije i života na Zemlji u svim njegovim oblicima. Planet Zemlja je jedina savršena točka u poznatom Svemiru „skrojena“ po mjeri svih nas. Pa, zar to nije dovoljan razlog da se urazumimo?

U natječaju za najbolju čestitku, natjecalo se 30 učenika. Svaki rad je bio poseban na svoj način i prosudbenom povjerenstvu nije bilo lako donijeti odluku o pobjednicima. Ovogodišnju nagradu EKO STAR su dobila tri najbolja uratka i to:

1. mjesto: Lucija Heniz, 7.a

2. mjesto: Tea Ivanović, 8.a

3. mjesto: Tena Jurlina, 8.b

Za sudjelovanje u natječaju, POHVALU zaslužuju učenici: Klara Gaća, 5.a; Sara Fiket, 5.a; Nikola Ostojić, 5.a; Matej Judi, 5.c; Zara Majačić, 7.a; Hana Pavličević, 7.a; Ana Bljakaj, 7.b; Nika Šebijanić, 7.b; Luka Jurlina, 7.b; Ivan Jurlina, 7.b; Ina Pavić, 7.c; Sara Horvatinović, 7.c; Emili Horvatinović, 7.c; Elena Horvatinović 7.c; Lana Košćak, 7.d; Maja Dorić, 7.d; Bojana Ostojić, 7.d; Petar Jelinčić, 7.d; Rea Puhanić, 8.a; Luka Vreš, 8.b; Niko Zlatunić, 8.b; Lana Bobanić, 8.b; Marina Žugečić, 8.b; Patricia Zekonjić, 8.b; Jelena Blažević, 8.c; Mihaela Sabo, 8.c; Dora Turkalj, 8.c.

Iskrene čestitke svim učenicima!

(Prilog: fotografije)

Brankica Safin