Posjet radiopostaji

Autor: Marko Brijačak, 26. 11. 2014.

MJESEČNI PROJEKT – RADIOPOSTAJA

8. razredi OŠ J. Kozarca, mentor Denis Ostrošić, prof.

POSJETILI SMO – SLATINSKI INFORMATIVNI CENTAR

Od novina, pa do radija

U četvrtak 20. studenog moje kolege i ja smo bili u posjetu slatinskoj radio postaji.

Radio Slatina postoji točno 10 godina. Do prije nekoliko godina Slatinski informativni centar je izdavao novine koje su se zvale „Slatinski petak“, a prije par godina otvorili su i svoju web stranicu. Radio ima koncesiju na 9 godina i uz nju pravila mora poštovati kako ne bi izgubio status radio postaje i mogućnost rada. Novinarska ekipa slatinskog radija nezaobilazni je svjedok svakog događaja u našem malom gradu. U ekipi se nalazi sedam stalno zaposlenih osoba i tri vanjska suradnika. Jedan od tih vanjskih suradnika je i naš profesor hrvatskoga jezika Denis Ostrošić koji vodi zabavnu emisiju „Jutarnja brbljaonica“, a ona se emitira od ponedjeljka do petka u stalnom terminu od 6,30 do 8,30 sati. Plan i program je raznolik te savršeno složen jer rijetki lokalni radiji imaju programe namijenjene mlađem i starijem uzrastu. Veći dio tog programa čini glazba koja je jako raznovrsna. Na web stranici www.radioslatina.hr  možete vidjeti svakodnevno nove i „svježe“ vijesti iz našeg prekrasnog grada. Naša osnovna škola organizira puno događanja koje novinarska ekipa kasnije pretvori u gradsku vijest.

Jako je dobro što grad Slatina ima ovako odličan i organiziran radio jer ovaj radio ima nešto što mnogi gradski radiji u Hrvatskoj nemaju. Ne zaboravite prebaciti radio prijamnik na 107.4 MHz kada prolazite kroz Slatinu. Fotografije pogledajte ovdje.

Benjamin Hankić, 8.d