Petaši u Zagrebu

Autor: Marko Brijačak, 21. 5. 2018.

Učenici petoga razreda, sa svojim su razrednicima, posjetili Zagreb u utorak, 15. svibnja 2018. Nakon ugodne vožnje do Zagreba, uz poneko nadoknađivanje sna, započeo je uzbudljiv dan.

Učenici su najprije posjetili Prirodoslovni muzej, čija je bogata izložba bila prava interaktivna postaja za ponavljanje nastavnoga gradiva Prirode i Geografije. Nakon posjeta Prirodoslovnome muzeju, zaputili smo se u razgled grada. Uz vodičevu pratnju učenici su, prateći šestinski kišobran, mogli čuti priče o Krvavome mostu, poznatoj crkvi na Trgu svetoga Marka, Gradecu, Kaptolu, Mariji Jurić Zagorki, zagrebačkoj katedrali, banu Jelačiću i dr.  Naposljetku smo, oduševljeni panoramskim pogledom iz uspinjače, smetnuli s uma proljetni pljusak koji je ubrzao našu šetnju zagrebačkim ulicama. Potom smo stigli do Muzeja prekinutih veza. Zaintrigirale su nas priče o zanimljivim ljubavnim vezama, a još više predmeti koji su iza njih ostali.

Nakon posjećenih muzeja i razgleda grada, otišli smo u restoran, gdje smo predahnuli uz vrlo ukusan ručak. Nakon kraćega odmora, zaputili smo se i na našu posljednju postaju – Muzej suvremene umjetnosti. Svi smo uživali u zanimljivim skulpturama, slikama, instalacijama i mnogočemu drugome.

Na samome kraju, učenici su mogli kraće slobodno vrijeme provesti u Avenue Mallu.

Prepuni dojmova, ponovno smo sjeli u autobus i zaputili se prema Slatini. Čini se da je umor od cjelodnevnog hodanja bio samo prividan jer – na povratku je autobusom odjekivala pjesma, prepričavali su se prikupljeni dojmovi, družilo se i smijalo. Baš kao nakon svakog lijepog putovanja.

Danijel Vilček, učitelj Hrvatskoga jezika

U nastavku možete pogledati fotografije. http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=883

« Kolovoz 2018 »

Ukupno: 198094