Tko nas voli, nek' uspori

Autor: Marko Brijačak, 21. 5. 2018.

U petak, 18. 5. 2018. g. učenici i učiteljice drugih i trećih razreda matične škole Josipa Kozarca predstavili su neke završne  aktivnosti u okviru  razrednog projekta “Tko nas voli, nek' uspori“.

Cilj projekta bio je stjecati osnovna znanja o prometu koristeći djeci primjerena prometala, kao i usvajati neophodna i najosnovnija znanja, pravila i navika o ponašanju u prometu i pomoći ozlijeđenima.

Predstavljanje je organizirano kroz dvije aktivnosti, na kojima su se razredi  izmjenjivali.

Jedna aktivnost je bila svladavanje poligona dječjim prometalima: biciklima, rolama, romobilom i hoverboardom. Na kraju te aktivnosti učenici drugih razreda organizirali su utrku oldtajmera  na nožni pogon. To je bila brzina! Pobjednik je bio učenik 2.b razrednog odjela Noa Srnović .

Druga aktivnost je realizirana uz dragocjenu stručnu pomoć iskusnih  članova podmlatka Crvenog križa naše škole, vođenih učiteljicom Ljiljanom Peretin. Oni su našim malim učenicima na četiri punkta demonstrirali kako pružiti prvu pomoć  kod ozljeda koje mogu nastati upravo uslijed korištenja dječjih prometala bez odgovarajuće zaštitne opreme.

Čini se da su mali sudionici u prometu ozbiljno primili na znanje upute naših mladih aktivista Crvenog križa, te ih zainteresirali za moguće probleme u vožnji. Na tome zahvaljujemo njima i njihovoj voditeljici,  učiteljici Peretin.

Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji slika:http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=881

Ankica Horvat, učiteljica

« Ožujak 2024 »