NAŠI ZADRUGARI U VELIKOM TROJSTVU

Autor: Marko Brijačak, 20. 4. 2017.

Članovi naše učeničke zadruge: Sara Babić, Ena Jadek, Ivona Bosec, Karla Vasiljević, Mile Starčević te učiteljice Vesna Bićanić i Brankica Safin nazočili su međužupanijskom skupu mladih zadrugara, voditelja i suradnika učeničkih zadruga Podružnice HUUZ-a Bjelovarsko-bilogorske i Virovitičko-podravske županije održanom 25. ožujka 2017.g. u prostorima OŠ Veliko Trojstvo u istoimenom mjestu.

Tijekom skupa domaćini su omogućili razmjene iskustava i druženje sudionika iz učeničkih zadruga te pripremili četiri kreativne radionice u kojima su svi imali priliku aktivno sudjelovati.

Kreativne radionice: - nakit od špage

- ukrasni predmeti od žice i perlica

- izrada kalupa od gline

- proizvodnja soka od jabuka

Nakon radionica domaćini su svoje goste upoznali s posebnom turističkom atrakcijom u Velikom Trojstvu, a to je etno kuća Roma Lovara koja svjedoči o prisutnosti pripadnika Romske zajednice na ovim prostorima još u dalekoj prošlosti pa sve do danas. Na vrlo zanimljiv i inspirativan način voditelji su opisali način života, tradiciju, običaje i kulturu Roma Lovara kroz povijest u Velikom Trojstvu. Demonstracijom svoga uspješnog turističkog poduzetništva, uzgajanjem lavande i domaćom proizvodnjom dokazali su kako na izvrstan način doprinose sredini kojoj oduvijek pripadaju.

Po završetku posjeta domaćini su sve prisutne ugostili u Planinarskom domu „Kamenitovac“ HPD „Bilogora“.

Uz članak prilažemo fotografije svih događanja koje možete pogledati na: http://www.os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=630&limit=&curr_page=0

UZ „Sekvoja“