Valentinovo u PŠ Novi Senkovac

Autor: Marko Brijačak, 17. 2. 2017.

U utorak, 14. veljače 2017. godine, učenici i učiteljice PŠ Novi Senkovac realizirali su korelacijsko-integriranu nastavu povodom Valentinova. Različitim aktivnostima učenici su obogatili svoje znanje o vrstama ljubavi i načinima njezina pokazivanja bližnjima.

Učenici su dan započeli igrom „Mreža ljubavi“ kojom su jedni drugima izrekli lijepe riječi. Osjetili su dobrotu i ljubav koja ih povezuje. Igrom asocijacije otkrili su temu korelacijsko-integriranog dana, nakon čega je uslijedio razgovor o Valentinovu. Čitanje ljubavne pjesme Srce zna, autora Mladena Pokića, bila je motivacija za slikanje i osmišljavanje ljubavnih priča koje možete pogledati na poveznici:

Skupnim radom učenici su izradili plakate o osobama koje vole i lijepim riječima koje upućuju voljenima. Svaki učenik definirao je ljubav te predstavio svoje srce ukrašavanjem papirnatog srca. Naučili su tko je „dizajner“ i što znači „dizajnirati“. Na trenutak su postali dizajneri svojih ljubavnih kruna. Ljubavna matematika nije im zadala brige jer je zanimljiva i povezana s temom o kojoj su mnogo naučili.

Pjevanjem ljubavnih pjesama, plesom i igrom proveli su veselo Valentinovo u školi i poželjeli zajedničku nastavu svakoga dana. Pisma iz ljubavne kutije spretno su uručena svakom primatelju i primateljici koji su brzo skrili pisma u školsku torbu jer u školi, osim prijateljstva, postoje i velike ljubavi.

Na kraju dana uslijedilo je fotografiranje u ljubavnom okviru.

Našu korelacijsko-integriranu nastavu pogledajte u pdf prezentaciji.

Učiteljice: Lucija Marčinković, Ivana Marović i Sanela Tot

Priloženi dokumenti: