“Dok je srca, bit će i Kroacije”

Autor: Marko Brijačak, 15. 12. 2016.

Ogranak Matice hrvatske Slatina i ove je godine proveo natječaj za literarne radove učenika osnovnih škola “Dok je srca, bit će i Kroacije”.

Na završnoj svečanosti, održanoj u knjižnici slatinske OŠ Josipa Kozarca, učenike koji su sudjelovali u natječaju, njihove učitelje i ravnatelje pozdravili su predsjednica Ogranka Matice hrvatske Zorica Varga, ravnateljica škole domaćina Ksenija Vujanović Juras i zamjenik gradonačelnika Slatine Miroslav Venus. U skladu s temom natječaja, predsjednica Varga pripremila je slikokaz s citatima iz poezije i proze istaknutih hrvatskih književnika koji govore o ljepoti i važnosti hrvatskoga jezika, a u glazbenom dijelu programa nastupili su učenici Osnovne glazbene škole Slatina. Prvonagrađene radove, iz svake škole sudionice jedan, pročitali su njihovi autori – Ana Schweigert iz OŠ “Davorin Trstenjak” Čađavica, Sara Dorinko iz OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci, Ivona Lukić iz OŠ Mikleuš, Izabela Štimac iz OŠ Vladimira Nazora Nova Bukovica, Karla Vasiljević iz OŠ Josipa Kozarca Slatina i Monika Sudarić iz OŠ “Ivan Goran Kovačić” Zdenci. Mentori i troje učenika iz svake škole sudionice nagrađeno je knjigama i diplomama, a škole zahvalnicama.

Tekst: Novinarska grupa OŠ Josipa Kozarca Slatina

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=540&limit=&curr_page=0

« Ožujak 2024 »