Učenička zadruga Sekvoja sudjelovala na 28. smotri učeničkih zadruga RH

Autor: Marko Brijačak, 4. 11. 2016.

28. smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske, održana je od 4. do 7. listopada, u Zadru na poluotoku u objektu Arsenal. Na ovogodišnjoj smotri svoje radove prezentirali su mladi zadrugari i njihovi voditelji iz 69 učeničkih zadruga iz Hrvatske, koje su za sudjelovanje na Smotri izabrane temeljem postignuća na županijskim smotrama.

Na ovogodišnjoj Smotri iz naše županije u natjecateljskom dijelu predstavile su se dvije zadruge. UZ Zalathnuk iz Slatine i UZ Kostanj iz Pitomače sa svojim voditeljima i učenicima. Ovogodišnje predstavljanje učeničkih zadruga Virovitičko-podravske županije kao voditelja Županijskog stola predstavljala je UZ Sekvoja iz Slatine sa učenicom Helenom Gerenčir (8d) i voditeljicom zadruge Tatjanom Lulić Prpić.

Županijski stolovi predstavljali su ono najbolje i najkarakterističnije za rad zadruga unutar županija, te su također bili ocjenjivani i pregledavani kroz nekoliko komisija. Na stolu su bili izloženi predmeti zadruga Sekvoje, Zalathnuka, Kostanja, Obrtnika, Slatine i Vučice iz Orahovice. Ovogodišnja tema za županijsku smotru naše županije je bila „Sve boje Slavonije moje“. U tom duhu predstavili smo proizvode i u Zadru na državnoj smotri zadruga među ostalim županijskim stolovima.

Fotografije pogledajte na: http://os-jkozarca-slatina.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=497&limit=&curr_page=1

Tatjana Lulić Prpić