eTwinning projekt: Stories with our superheroes

Autor: Marko Brijačak, 4. 5. 2016.

U  eTwinning projekt „PRIČE O NAŠIM SUPER JUNACIMA"  uključene  su osnovne škole   iz  Portugala, Španjolske, Poljske, Rumunjske, Turske i Hrvatske.  Promoviraju se  zabavne  aktivnosti  koje  uključuju   pisanje novih priča koristeći  likove omiljenih superjunaka  naših  učenika  poput  Supermena, Betmena, Hulka ...  Projekt  traje  od travnja do lipnja.

Cilj:

promicati čitanje priča te korištenje njihovih likova za pisanje/kreiranje novih priča
razvijati  komunikacijske vještine i vještine pisanja
promicati kreativnost u čitanju i pisanju

Glavne aktivnosti su:

Prezentacija partnera na Forum stranici na TwinSpaceu.
Svaka grupa će napisati priču u travnju i svibnju te napraviti ilustracije.
U lipnju, nakon glasanja o zajedničkom super junaku, svaka grupa će napraviti dio priče koja će se odraditi kolaboracijski putem drugih partnera (google docs).

Učenici će biti uključeni u sve planirane aktivnosti.  Za ocjenu projekta koristiti će se mišljenja učenika i učitelja tijekom razvoja projekta te javni komentari na internetskim publikacijama.

1. priča objavljena u travnju : Supermen i Eko Eko u akciji

1. )  Učenici 4.c  : Teuta Bišćan, Mia Brezovčan, Nikola Dujak, Dominik Gaća, Ivan Knežević,

Tvrtko Kolarić, Fran Kovač, Roko Milković,Slaven Minauf Benko,

Katja Stoponja,Leon Trogrlić i Ian Karol Vebaslija.

Učiteljica: Kata Huber

2.) 1. priča objavljena  u travnju :  Legenda  o Ružica gradu- Vila Ružica i zli zmaj

PŠ Senkovac ( 1. do 4.r.)

Josip Gajšek, Lorena Srednoselac, Sebastijan Majer, Hana Vukojević, Patrik Gajšek, Emanuel Srednoselac i Valerija Majer.

Učiteljica : Ivana Marović

3.)  Učitelj Denis Ostrošić je s učenicima 5.b razreda složio priču o Regoču – superjunaku.

Radove učenika ( priče, ppt, promotivni film ) možete pogledati u prilogu.

Poveznica  za promotivni film: https://www.youtube.com/watch?v=VA2CtN6r0DU

Učiteljica : Kata  Huber