AKTIVNOSTI UČENIKA 1.B RAZREDNOG ODJELA

Autor: Filip Janković, 5. 7. 2021.

Učenici 1.b razrednog odjela su tijekom travnja i svibnja, kroz integracijsko-korelacijski pristup nastavnim sadržajima, obilježili aktivnosti planirane kurikulumom.

19. 4. Dan planeta Zemlje posvetili smo šumama i pticama te izrađivali ptičja gnijezda od recikliranog materijala i kolaža, pisali prigodne poruke za spas Zemlje, rješavali matematičke i istraživačke zadatke o razvrstavanju otpada u našem gradu prikazom podataka u tablicama, naučili značenja i boje spremnika, važnost očuvanja prirode i međusobnoj povezanosti svih živih bića na planetu.

29.4. U okviru projekta „Igračke i igre mojih djedova i baka, pogledali smo prezentaciju o tradicijskim drvenim igračkama koje pričaju priče i vraćaju nas u djetinjstvo naših roditelja, baka i djedova te igrama koje su rado igrali; razgovarali smo sličnostima i razlikama nekadašnjih i sadašnjih igara i igračaka, poigrali se drvenim igračkama donesenim za tu prigodu i na kraju napravili štapnu lutku od drvene kuhače. U „dizajniranju“ se koristio prirodni materijal (drvo, tkanina, vuna, papir i špaga).

Cijeli tjedan uoči Majčinog dana slikalo se, govorilo, pisalo i pjevalo o majci, a 6.5. izradili smo cvijet i dovršili slikovnicu–čestitku kako bi ih, uvijek iznova, podsjećali koliko ih volimo …

24.5. Dan sporta – saznali značenje olimpijske baklje i krugova, vježbali na spravama u školskom „adrenalinskom parku“, crtali aktivnosti koje rade u slobodno vrijeme, piktogramima rješavali matematičke „sportske“ probleme, učili što treba raditi kako bi očuvali zdravlje i zašto je igra toliko važna u životu djece.

Kata Huber

Pogledajte aktivnosti zabilježene kratkim video zapisima.

PREZENTACIJA

Priloženi dokumenti: