Dani medijske pismenosti

Autor: Marko Brijačak, 7. 4. 2020.

Učenici Osnovne škole Josipa Kozarca obilježili su 3. Dane medijske pismenosti koji se ove godine obilježavaju od 30. ožujka do 5. travnja. Cilj je osvijestiti javnost na kritičko promišljanje medijskih sadržaja.

U organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEFA-a za Hrvatsku i ove se godine obilježavaju 3. Dani medijske pismenosti. Cilj je tog projekta osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti i osnažiti građane, djecu i mlade za kritičko promišljanje medijskih sadržaja.

Obilježavanju 3. Dana medijske pismenosti, koji se održavaju od 30. ožujka do 5. travnja 2020., pridružili su se učenici 5. c i d, 6. c i 8. c razrednog odjela s učiteljicom Hrvatskoga jezika Melitom Čmarec.

Učenici 5. c i d razrednog odjela proučavali su interaktivnu prezentaciju o medijima, prisjetili se vrsta medija i njihovog značenja u prijenosu informacija. Odradili su kreativan zadatak u sklopu kojega su morali napraviti plakat o pravilima lijepog i pristojnog ponašanja i komuniciranja na internetu.

Učenici 6. c i 8. c razrednog odjela gledali su dokumentarni film Sindrom 17 i istraživali načine prepoznavanja lažnih vijesti. Imali su različite kreativne zadatke.

Učenici 6. c razrednoga odjela izrađivali su u digitalnom alatu Canva poster na temelju pogledanog filma, a učenici 8. c razrednoga odjela izrađivali su u digitalnom alatu Canva infografiku s preporukama o načinima prepoznavanja lažnih vijesti.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Ožujak 2024 »