Projekt Celtic Heritage na nastavi Hrvatskoga jezika

Autor: Marko Brijačak, 24. 2. 2020.

U okviru projekta Celtic Heritage učenici 6.c razrednoga odjela sudjelovali su u kreativnim radionicama na satu Hrvatskoga jezika interpretirajući književno djelo Harry Potter i kamen mudraca.

Prvi sat učenici su imali zadatak uživjeti se u likove romana i predstaviti ih kratkim monologom.

Drugi sat učenici su bili podijeljeni u dva tima; tim Draco Malfoy i tim Harry Potter te su se natjecali u kvizu.

Treći su sat učenici radili su skupinama. Prva je skupina osmišljavala pitanja na koja potencijalni polaznici njihove škole čarobnjaštva moraju točno odgovoriti da bi se upisali. Pitanja su trebala biti vezana uz dosadašnja znanja učenika šestih razreda iz Biologije, Geografije, Matematike i Hrvatskoga jezika. Pitanja iz Matematike trebala su biti vezana uz formulu i njezino objašnjenje ili primjenu, pitanja iz Biologije i Geografije uz objašnjenje nekog biološkog ili geološkog pojma ili procesa, a pitanja iz Hrvatskoga jezika uz osmišljavanje vica ili anegdote koju treba ispričati. Druga je skupina osmišljavala izgled ulaznice za školu čarobnjaštva sa zanimljivim sloganom o čarobnjaštvu. Treća je skupina osmišljavala neobičan sport u svojoj čarobnjačkoj školi s određenim pravilima igre pa je tako nastao sladomat. Četvrta je skupina osmišljavala naziv i sadržaje novog predmeta u školi čarobnjaštva s popisom pribora i materijala koje učenici moraju imati.

Nakon provedenih radionica, učenici su evaluirali rad svoje skupine analitičkom rubrikom.

Izvor: Melita Čmarec, učiteljica Hrvatskoga jezika

« Ožujak 2024 »