Merry Christmas/ Frohe Weihnachten!

Autor: Marko Brijačak, 7. 1. 2020.

Učiteljica Dražena Vujanović je s učenicima 6. i 7. razreda, cijeli tjedan tijekom nastave Engleskog jezika, razgovarala o božićnoj tradiciji u svim zemljama engleskog govornog područja te su učenici sve uspoređivali s hrvatskim običajima. Također su slušali tradicionalne Christmas carols, malo i zapjevali te su izrađivali božićne čestitke za svoje najmilije u obliku pixel arta. Na izvannastavnoj aktivnosti Potterheads izrađivali su božićne kuglice, po želji učenika, u bojama Hogwarts houses.

Učenici 5. razreda su, s učiteljicom Anamarijom Roštaš, izrađivali božićne čestitke, slušali božićne pjesme i igrali Kahoot igru.

Skupina učenika "JK's eTwinners" za Božić su se, s učiteljicom Nadin Cuca, pripremali kroz razne aktivnosti. Izrađivali su ukrase od gipsa te ih ukrašavali. Izrađivali su i poruke pomoću kodova u kojima su, partnerima Erasmus + projekta We little XXI century explorers...", poželjeli sretan Božić i novu godinu.

Učenici PŠ Sladojevci i Novi Senkovac su, za Božić, izrađivali božićne čestitke i pahuljice kojima su ukrašavali učionice te pjevali božićne pjesme.

Maleni Senkovčani su, kao nagradu za uložen trud, uživali u božićnoj čajanci te u slatkom iznenađenju i mandarinama.

Učiteljica Katarina Pejić je, s učenicima 1. i 2. razreda matične škole, PŠ Kozice, i D. Meljani, izrađivala čestitke i kuglice za božićno drvce te su učili prigodni vokabular i božićne pjesmice.

Učenici od 4. do 8. razreda su, s učiteljicom Marinom Telišman, izrađivali božićne čestitke za svoje prijatelje i članove obitelji. Kroz igru i slušanje božićnih pjesmica učenici 4. razreda su naučili, a ostali ponovili, kako se na njemačkom jeziku čestita Božić te naučili nekoliko novih riječi. Učenici koji posjećuju izvannastavnu grupu Deutsche Kultur izradili su i ukrasili božićne ukrase od gipsa.

Sve aktivnosti su protekle u mirnom, ali veselom raspoloženju, baš kako priliči ovom božićnom vremenu.

Marina Telišman, učiteljica Njemačkog jezika